У Китаї запрацював найбільший в світі очищувач повітря

Четвер, 25 Січня, 2018
самый большой в мире очиститель воздуха

За словами вченого, який очолює проект, експериментальна вежа висотою понад 100 метрів (328 футів) в північному Китаї, названа найбільшим в світі воздухоочистителем, привела до помітного поліпшення якості повітря, оскільки влада шукає шляхи вирішення проблеми хронічного забруднення повітря смогом.

Вежа була побудована в Сіані в провінції Шеньсі і проходить випробування, які проводять дослідники Інституту навколишнього середовища Землі при Академії наук Китаю.
Керівник дослідження, Цао Юнджу, сказав, що за останні кілька місяців в місті спостерігалося поліпшення якості повітря на площі в 10 квадратних кілометрів (3,86 квадратних миль), і вежі вдалося зробити більше 10 мільйонів кубічних метрів (353 мільйони Кубичських футів) чистого повітря з моменту її запуску. Цао додав, що в сильно забруднені дні вежа змогла зменшити зміг близько до помірних рівнів.

Система працює через теплиці, що охоплюють приблизно половину розміру футбольного поля навколо вежі. Забруднене повітря всмоктується в теплиці та нагрівається сонячною енергією. Потім гаряче повітря піднімається через вежу і проходить через кілька шарів очищувальних фільтрів.

«У вежі немає рівних за розміром ... результати дуже обнадійливі», - сказав Цао.

Місто Сіань може відчувати сильне забруднення взимку, при цьому велика частина міського опалення спирається на вугілля. Однак оператори вежі говорять, що система так само працює і в холодні місяці, оскільки покриття на теплицях дозволяють склу поглинати сонячне випромінювання з набагато більш високою ефективністю. Команда Цао створила понад десяток станцій моніторингу забруднення в цьому районі, щоб перевірити вплив башні. Среднее знаходження дрібних частинок в смогу, що вважаються найбільш шкідливими для здоров'я, - знизилося на 15 відсотків під час сильного забруднення.

Цао сказав, що результати були попередніми, так як експеримент все ще триває. Команда планує випустити більш докладні дані в березні, з повною наукової оцінкою загальної ефективності об'єкта.

Проект "Xian smog tower" був запущений Академією в 2015 році, і будівництво було завершено в минулому році в зоні розвитку в районі Чан'ань. Метою проекту було знайти ефективний, недорогий метод штучного видалення забруднюючих речовин з атмосфери. Вартість проекту не розголошується.

Те, що вважалося найбільшою башнію по очищенню повітря від смогу в Китаї, було побудовано в минулому році голландським художником Дааном Русегаардом в 798 році, творчим парком в Пекіне. В семиметрової вежі висотою близько 23 футів було вироблено близько восьми кубічних метрів чистого повітря в секунду (282,5 кубічних фута). Вона була повністю оснащена електрикою, велика частина якой генерується вугільними електростанціями в Китаї.

Цао, далее сказав, що їх вежа в Сіані вимагає трохи електроенергії, щоб працювати. «Чи потрібно споживання енергії в денний час. Ідея дуже добре працювала в тестовому режимі ».

Кілька людей в Сіані заявили "Південно-Китайської ранковій газеті", що вони помітили різницю повітря, після того як вежа почала працювати.

Менеджер в ресторані близько 1 км (0,62 милі) на північний захід від об'єкта сказала, що вона помітила поліпшення якості повітря цієї зими, хоча вона раніше не знала про мету вежі. «Я відчуваю себе краще», - сказала вона.

Студент, який вивчає екологічну науку в Шеньсіском педагогічному університеті, також в декількох сотнях метрів від вежі, сказав, що поліпшення був досить відчутним.

 «Я не можу не дивитися на вежу кожен раз, коли я проходжу. Вона дуже висока, дуже приваблива, а так-же дуже тиха. Я не чую, як повітря входить або виходить ", - сказал вон. « Якість повітря покращився. Я не сумніваюся в цьому. "

Однак учитель в Дитячому садку Мейлун Тяньчен на краю зони площею 10 квадратних кілометрів (3,86 квадратних миль) сказав, що вона не відчула жодних змін. «Це так само погано, як і в інших місцях», - сказала вона.


Експериментальна установка в Сіань - це скорочена версія набагато більшою вежі з видалення смогу, яку Цао і його колеги сподіваються побудувати в інших містах Китаю в майбутньому.

Повнорозмірна вежа буде 500 метрів (1640 футів) у висоту та діаметром 200 метрів (656 футів) відповідно до заявки на патент, яку вони подали в 2014 році. Розмір теплиць зможе покрити майже 30 квадратних кілометрів (11,6 квадратні милі), і вежа буде досить потужна, щоб очистити повітря для невеликого міста.

 

Джерело: http://www.scmp.com/news/china/society/article/2128355/china-builds-worl...